Viimistlusmaterjalide Paigaldajate ja Tarnijate Liit valis uue juhatuse

Paigaldajaid ning materjalitarnijaid ühendav Viimistlusmaterjalide Paigaldajate ja Tarnijate Liidu (VIMPTEL) üldkoosolek valis uue, 9-liikmelise juhatuse. Juhatuse esimehe kohale kinnitati Sven Ersling (AS Lincona Konsult).

Lisaks kuuluvad juhatusse Arvi Mägin (Floorin AS), Tanel Lonks (Kiilto Eesti AS), Edvard Mihkelsaar (Interstudio OÜ), Hants Olop (Loyatic OÜ), Raimo Randmäe  (Epox OÜ), Lembo Välimäe (Nanten Baltic OÜ), Mehis Salu (Floor Covering OÜ) ja Rain Ader (RM Stock OÜ).

Hoolimata sellest, et VIMPTELi asutamine ja käima tõmbamine kattus koroonaajaga, on juhatuse esimehe Sven Erslingi sõnul siiski jõutud kahe aastaga ühtteist ära teha ning liigutakse järjepidevalt seatud eesmärkide suunas. 

Siiski näeb Ersling, et liidu tegevuse uuele tasemele viimiseks ja tõsiseltvõetavuse kasvatamiseks võimalike partnerorganisatsioonide hulgas on tarvis rohkem nutikat koordineeritust: „Oleme kevadel liidu tegevjuhtimist ümber korraldanud selliselt, et liidul ei ole enam ühte tegevjuhti vaid kaks koordinaatorit, kelle vastutada on erinevad teemavaldkonnad. Nii saame rakendada nende oskusi liidu kasuks parimal võimalikul viisil.“ 

Uue juhatuse esimehe nägemus VIMPTELi arengust nõuab ka liidu teiste juhatuse liikmete aktiivsust ja kaasatust. „Proovime oma tööd selliselt ringi sättida, et liidu juhatuse liikmeks olemine ei oleks asi iseeneses. Selleks oleme loonud töögrupid, kus igal juhatuse liikmel on vastavalt oma kompetentsidele roll ja ülesanded liidule oluliste valdkondade arendamisel ja edendamisel,“ täpsustas Sven Ersling.

2019. aastal asutatud Viimistlusmaterjalide Paigaldajate ja Tarnijate Liit (VIMTEPL) koondab sektori vastutustundlikke ja tugevaid paigaldajaid ning materjalide tarnijaid, et ühiselt seista parema elukeskkonna loomise eest. Liidu eesmärk on luua ja tagada ühtsetel põhimõtetel tegutsev viimistlusmaterjalide turukeskkond koostöös ehitajate, arhitektide/sisearhitektide ja tellijatega, mis pürgib läbi teadlikkuse laiendamise inim- ja keskkonnasõbralikuma elu- ning ehitus/viimistluse kvaliteedi poole Eestis.