Viimistlusmaterjalide Paigaldajate ja Tarnijate Liit sai tegevjuhi

Kiur Lootus

2019. aasta lõpus asutatud Viimistlusmaterjalide Paigaldajate ja Tarnijate Liitu (VIMPTL) asus mullu juunis juhtima Kiur Lootus.

Tallinna Tehnikakõrgkoolis ja Tallinna Tehnikaülikoolis arhitektihariduse ning Estonian Business Schoolis organisatsioonijuhtimise magistrikraadi omandanud Lootus juhtis varem tehases toodetud element- ja moodulmajadega tegelevat Woodfort OÜ-d ning kaasasutaja selle sektori müügiprotsessi kitsaskohti lahendavas iduettevõttes.

Lisaks tegutseb ta arhitektina arhitektuuribüroos Lootusprojekt ja EBSis executive coach´ina.

„Minu eesmärk liidu eesotsas on luua parimad võimalused koostööks sektori erinevate osapoolte vahel, et ehitatavad keskkonnad oleksid majanduslikult, sotsiaalselt ning ökoloogiliselt jätkusuutlikud,“ ütles Lootus.

„Suurimaks väljakutseks pean seejuures kõigi protsessi osapoolte teadlikkuse tõstmist ning teadmiste viimist tasandile, kus kõik jagavad samu eesmärke ja väärtusi.“Viimistlusmaterjalide Paigaldajate ja Tarnijate Liidu üheksaliikmelisse juhatusse kuuluvad Sven Ersling (Lincona Konsult AS), Rando-Karel Arro (RM Stuudio), Arvi Mägin (Floorin AS), Vivika Tihkan (Vivarec OÜ), Mehis Salu (Floor Covering OÜ), Tanel Lonks (Kiilto Eesti OÜ), Edvard Mikelsaar – Interstudio OÜ, Margus Kivisaar (Viimsi KEK OÜ), Margus Mägedi (Marcellus OÜ).

Viimistlusmaterjalide Paigaldajate ja Tarnijate Liit (VIMPTEL) on koondanud sektori vastutustundlikud ja tugevad paigaldajad ning materjalide tarnijad, et ühiselt seista parema elukeskkonna loomise eest. Liidu visioon on luua ja tagada ühtsetel põhimõtetel tegutsev viimistlusmaterjalide turukeskkond koostöös ehitajate, arhitektide/sisearhitektide ja tellijatega.